Telefonul de convocare la JO l-a prins cu paharul în mână pe un fotbalist francez

Publicat

in

Mijlocaşul Teji Savanier de la Montpellier a fost convocat din vacanţă la echipa naţională a Franţei care va participa la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Fotbalistul de 29 de ani a recunoscut că era într-un camping, unde petrecea cu prieteni de-ai săi, şi că bea ceva în momentul în care i-a sunat telefonul, potrivit news.ro.

“Nu m-am gândit deloc la asta, eram într-un camping, beam ceva cu nişte colegi de-ai mei şi nu mă gândeam deloc să joc la Tokyo, nici pe departe. Când antrenorul m-a sunat am fost surprins, foarte fericit, dar surprins”, a spus el, pentru L’Equipe.

Savanier este hotărât să dea totul pentru naţionala Franţei: “Dacă mergem la Tokyo, o facem pentru o medalie”.

Franţa face parte din Grupa A a turneului olimpic, alături de Japonia, Africa de Sud şi Mexic.

Citeste mai mult
Click si comenteaza

You must be logged in to post a comment Login

Lasa un comentariu

NATIONAL

Scandări xenofobe în tribună, la meciul Farul – Sepsi – Meci întrerupt pentru trei minute

Publicat

in

De

Meciul dintre Farul şi Sepsi, din etapa a opta a play-off-ului Superligii, a fost întrerupt de arbitru, vineri, timp de aproximativ trei minute, din cauza scandărilor xenofobe ale galeriei echipei gazdă, potrivit news.ro

Întreruperea decisă de arbitrul Adrian Cojocaru a survenit în minutul 41, atunci când echipa oaspete, Sepsi OSK, conducea cu scorul de 3-0.

Galeria formaţiei constănţene a început să scandeze lozinci xenofobe, iar meciul a fost oprit pentru trei minute. Grameni, Vână, Buzbuchi şi alţi jucători ai gazdelor au mers în faţa peluzei unde se aflau fanii Farului, cerându-le acestora să înceteze. Fanii au mai coninuat puţin, după care s-au oprit.

După aproximativ trei minute de înrerupere, Adrian Cojocaru a luat decizia ca jocul să continue..

NATIONAL

Sondaj CURS: Intenția de vot pentru alianțe și partide la europarlamentare, în București

Publicat

in

De

Un sondaj realizat de CURS în perioada 22-30 aprilie, în municipiul București, indică faptul că alianța de guvernare își va adjudeca cea mai mare parte a mandatelor de europarlamentari care vor reveni României.

Întrebați care este partidul politic / alianța cu care ar vota la alegerile europarlamentare din 9 iunie, bucureștenii au indicat: