Alertă pe DN 2 – O cisternă încărcată cu un lichid inflamabil s-a răsturnat, zona a fost izolată (FOTO)

in

De

O autocisternă încărcată cu etanol a fost implicată într-un accident la Mărășești. Zona a fost izolată.

Accidentul a avut loc sâmbătă, pe DN 2, în localitatea Mărășești. În accident a fost implicată o autocisternă, înmatriculată în Republica Moldova, încărcată cu etanol.

Reprezentanții ISU au transmis că șoferul a decedat. Echipajul medical a declarat decesul la fața locului. Autocisterna este răsturnată pe marginea șoselei și la finalul intervenției va fi ridicată cu ajutorul unor utilaje.

Zona a fost izolată, dar nu există pericol de explozie, au mai transmis pompierii, potrivit Mediafax.

În misiune au fost trimise o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD.

NATIONAL

VIDEO SuperLiga: FC U Craiova 1948, victorie mare cu Universitatea Cluj

Publicat

in

De

FC U Craiova 1948 continuă lupta pentru salvarea de la retrogradare, după ce s-a impus cu scorul de 3-2 în duelul cu Universitatea Cluj, în etapa cu numărul 7 a play-out-ului SuperLigii României.

Jucatorii echipei U Craiova 1948Foto: Anca Tepei / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

FC U Craiova 1948 – Universitatea Cluj 3-2

Oltenii au început bine jocul contra Universității Cluj și au ratat două ocazii de gol în primul sfert de oră, prin Blănuță și Padula.

În minutul 16, oaspeții au deschis scorul prin Silaghi, care a marcat cu un șut la colțul scurt.

Baeten a restabilit egalitatea 9 minute mai târziu, cu un șut superb din afara careului de 16 metri.

Imediat după pauză, același Baeten a adus FC U Craiova 1948 în avantaj, după ce a marcat cu o lovitură de cap.

Anselmo a egalat pentru ardeleni în minutul 74, însă echipa lui Trică a trecut din nou la conducere două minute mai târziu, prin Blănuță.