NATIONAL

Ianis Hagi nu neagă că se gândeşte la un transfer în străinătate chiar din această iarnă

Publicat

in

Ianis Hagi (20 de ani) nu neagă faptul că se gândeşte la un transfer în străinătate încă din această iarnă, dar spune că se concentrează asupra celor cinci meciuri pe care Viitorul le mai are de jucat până la următoarea pauză competiţională.

Citeste mai mult

NATIONAL

Conducerea executivă a Companiei Naţionale de Investiţii Rutiere a aprobat bugetul de venituri şi cheltuieli pe anul 2024

Publicat

in

Cargo, Antract, Riff, Puya, Feli, Irina Rimes şi Vescan se numără printre capetele de afiş ale AlbaFest

NATIONAL

La Liga: Athletic Bilbao a revenit de la 0-2 şi a terminat la egalitate, 2-2 cu Osasuna

Publicat

in

Echipa spaniolă Athletic Bilbao a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu Osasuna, după ce a fost condusă cu 2-0, informează news.ro.

Osasuna a deschis scorul în minutul 40, prin Raul Garcia, iar în minutul 47 conducea deja cu 2-0, prin reuşita lui Ruben Garcia. Inaki Williams a redus din diferenţă în minutul 58, pentru ca golul egalizator al gazdelor să vină în minutul 90+6, de la un jucător intrat la pauză, Asier Villalibre.

Meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2, iar Athletic Bilbao este pe locul 5, de Europa League, cu 62 de puncte, cu şanse mici să prindă ultimul loc pentru Liga Campionilor. Osasuna este pe locul 13, cu 40 de puncte.