Phenianul cere Naţiunilor Unite să se opună unei întâlniri privind încălcarea drepturilor omului

Phenianul a cerut Naţiunilor Unite să se opună unei întâlniri propuse de SUA, privind încălcarea drepturilor omului în Coreea de Nord, argumentând că aceasta ar putea afecta eforturile pentru pace, relatează site-ul postului France 24.

Marea Britanie investighează declaraţiile Hamas privind moartea unui ostatic britanic israelian în Gaza

Publicat

in

Cargo, Antract, Riff, Puya, Feli, Irina Rimes şi Vescan se numără printre capetele de afiş ale AlbaFest

NATIONAL

Real Madrid sărbătorește titlul cu o victorie la scor: câștigă categoric în fața retrogradatei Granada

Publicat

in

Real Madrid, care a câștigat deja titlul în La Liga, a învins-o sâmbătă pe Granada, ajungând la 28 de meciuri fără înfrângere, informează Mediafax.

Real Madrid, proaspăt încoronată campioană în LaLiga, a obținut sâmbătă o victorie categorică, 4-0, în fața retrogradatei Granada, ajungând la 28 de meciuri fără înfrângere.

Echipa lui Carlo Ancelotti a arătat aceeași formă bună după victoria din semifinala Ligii Campionilor de la mijlocul săptămânii împotriva lui Bayern Munchen, ajungând la 90 de puncte în clasament, cu 15 mai mult decât a doua clasată, Girona, cu trei meciuri rămase de disputat în LaLiga, relatează Reuters.

Fran Garcia a deschis scorul în minutul 38, înainte de a-l servi pe Arda Guler pentru a mări avantajul înainte de pauză.

Brahim Diaz a făcut 3-0 în minutul 49, iar internaționalul marocan a mai marcat nouă minute mai târziu, după o pasă a lui Luka Modric.

”Am ajuns la 12 goluri și șapte pase de gol. Este foarte ușor să joci aici, cu acești coechipieri. Cel mai important lucru sunt titlurile. Avem deja Supercupa, campionatul și ne dorim Liga Campionilor“, a declarat Diaz.