ACTUAL
Unul din trei democrați cred că Biden ar trebui să se retragă din cursa prezidențială, după dezbaterea dezastruoasă cu Trump – Sondaj Reuters/Ipsos
Publicat
acum 1 anin
De
admin
Unul din trei democrați consideră că președintele american Joe Biden ar trebui să se retragă din cursa pentru Casa Albă în urma dezbaterii de săptămâna trecută împotriva republicanului Donald Trump, dar niciun democrat important este nu s-ar descurca mai bine decât Biden într-o confruntare ipotetică cu Trump, potrivit unui nou sondaj Reuters/Ipsos.
Sondajul, desfășurat pe două zile, a constatat că atât Trump, în vârstă de 78 de ani, cât și Biden, în vârstă de 81 de ani, au sprijinul a 40% dintre alegătorii înregistrați, sugerând că Biden nu a pierdut sprijin după dezbatere, în timp ce ziua alegerilor este 5 noiembrie.
Michelle Obama, singura care l-ar putea învinge pe Trump?
Printre numele democraților de top puse înaintea respondenților, doar Michelle Obama, soția fostului președinte democrat Barack Obama, l-a depășit pe Biden în sondaje și l-ar învinge pe Trump cu 50% până la 39% într-o confruntare ipotetică. Michelle Obama, autoarea celei mai bine vândute cărți de memorii din 2018, „Becoming”, a spus în repetate rânduri că nu intenționează să candideze la președinție.
Aproximativ 32% dintre democrați au spus că Biden ar trebui să renunțe la candidatura sa în urma unei dezbateri în care s-a bâlbâit pe tot parcursul confruntării și nu a reușit să conteste cenergic atacurile lui Trump, care au inclus numeroase afirmații false.
Trump se confruntă cu propriile sale slăbiciuni politice, deși dosarele penale legate de încercările sale de a răsturna rezultatele alegerilor din 2020 s-au lovit de un zid. Într-o confruntare strânsă, niciunul dintre candidați nu își poate permite să piardă sprijinul unei părți considerabile din baza sa politică.
Ar putea Kamala Harris să candideze în locul lui Biden și să câștige împotriva lui Trump?
Alegătorii democrați au de multă vreme îndoieli cu privire la candidatura lui Biden. Într-un sondaj Reuters/Ipsos realizat în ianuarie, în timp ce concursul de nominalizare în cadrul partidului era încă în curs, 49% dintre democrați au spus că nu ar trebui să candideze din nou în 2024.
Biden a promis că va rămâne în cursă. Dar dacă s-ar retrage, democrații ale căror nume apar ca posibili înlocuitori au rezultate doar la fel sau mai proaste decât Biden împotriva lui Trump în confruntări ipotetice, potrivit sondajului.
Vicepreședintele Kamala Harris, de exemplu, s-a clasat în urma lui Trump cu un punct procentual, cu o diferență de 42% la 43%, care se încadra în marja de eroare de 3,5 puncte procentuale a sondajului, făcând ca rezultatele statistice ale lui Harris să fie la fel de puternice ca și ale lui Biden.
Harris a ieșit din umbra lui Biden în ultimele luni, devenind o voce cheie pentru drepturile la avort. Sondajul Reuters/Ipsos a constatat că 81% dintre alegătorii democraților au văzut-o pe Harris în mod favorabil, comparativ cu 78% care l-au văzut pe Biden în același mod.
Biden a fost văzut ca fiind prea bătrân pentru a lucra în guvern de 59% dintre democrați, o lectură similară cu rezultatele unui sondaj din ianuarie.
Guvernatorul Gavin Newsom, văzut ca un posibil înlocuitor al lui Biden, rezultate proaste în sondaje
Presa americană a întocmit o listă de posibili înlocuitori imediat după dezbaterea dintre Biden și Trump, iar guvernatorul Californiei Gavin Newsom ar fi fost omul de care republicanii s-ar teme cel mai mult.
Însă, deși o stea în ascensiunea a Partidului Democrat, guvernatorul Californiei Gavin Newsom, despre care mulți observatori se așteaptă că ar putea alege să candideze la viitoarele alegeri, a avut performanțe marginal mai proaste, clasându-se mai jos de Trump cu 39% la 42%.
Niciunul dintre aleșii democrați testați în confruntările cu Trump nu și-a declarat oficial candidatura, iar câțiva sunt abia recunoscuți la nivel național.
Aproximativ 70% dintre democrații incluși în sondaj au spus că nu au auzit niciodată de guvernatorul Kentucky Andy Beshear, pe care unii donatori democrați îl consideră un bun candidat. Că Beshear, relativ necunoscut, s-a clasat sub Trump doar cu o marjă îngustă în sondajul Reuters/Ipsos – 36% la 40% – ilustrează cât de profund se opun democrații lui Trump.
Guvernatorul Michigan Gretchen Whitmer s-a clasat de asemenea sub Trump, cu 36% la 41%, în timp ce guvernatorul Illinois J.B. Pritzker a avut un sprijin de 34%, comparativ cu 40% a lui Trump.
Citește și:
![]()
Poate vrei sa citesti

Congresul SUA publică 20.000 de documente noi despre Epstein: Legăturile cu prințul Andrew, Trump și Putin

Ciprian Ciucu, sătul de prezența lui Nicușor Dan în campania pentru Primăria Capitalei: „Nu ne putem face auziţi unii pe alţii de prezenţa domnului”

EXCLUSIV Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, intervine în cazul fetiței de doi ani moarte în cabinetul stomatologic din București după anestezie: „Colegii de la Ambulanță au fost chemați târziu, când pacienta era deja în stop cardio-respirator”

Ce spune Tudorel Toader despre eșecul negocierilor privind pensiile magistraților: „Două principii pe care trebuie să le respectăm”

Ilie Bolojan a propus magistraților să le scadă pensia de la 5.000 de euro la 3.200 de euro, dar aceștia au refuzat. Argumentul premierului: „Ai oricum o bătrânețe decentă”

Cine este Darryl Nirenberg, noul ambasador al Statelor Unite în România. Donald Trump: „Va susține interesele Americii la București”
ACTUAL
Scandal major în coaliţia de guvernare. PSD impune o „linie roşie”, dar Ilie Bolojan se opune!
Publicat
acum 2 zilein
11 noiembrie 2025

Între reprezentanții PSD și premierul Ilie Bolojan a izbucnit un scandal serios, mai ales în privința planului economic. PSD a stabilit că niciun pachet legislativ nu va mai fi adoptat fără includerea planului său de relansare economică. Mai mult, surse politice susțin că liderii social-democrați au fost categorici: vor bloca orice altă inițiativă dacă măsurile economice propuse de partid nu vor fi aprobate în ansamblu, conform stiripesurse.ro. De partea cealaltă, premierul Ilie Bolojan și ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare, se opun planului, argumentând că impactul bugetar ar fi uriaș și „nici măcar nu se poate calcula”. Estimările preliminare indică un cost total între 3 și 15 miliarde de lei, în funcție de măsurile care ar fi agreate.
Un alt subiect discutat în ședință a fost reforma administrației locale, aflată de aproape două luni în impas. Nici la întâlnirea de marți, 11 noiembrie 2025, nu s-a ajuns la un acord. PSD a propus flexibilizarea responsabilităților la nivel local, oferind președinților de consilii județene și primarilor libertatea de a decide asupra reducerilor de personal. Un exemplu adus în discuție a vizat situațiile în care o instituție are, spre exemplu, 120 de angajați, deși ar trebui să aibă doar 100. În astfel de cazuri, șeful instituției ar putea alege între trei variante: concedierea celor 20 de angajați în plus, reducerea parțială a personalului și compensarea restului prin economii la alte cheltuieli, diminuarea salariilor tuturor angajaților pentru a acoperi diferența.
Ilie Bolojan s-a opus acestei formule, susținând că o astfel de flexibilizare ar duce la măsuri temporare, nu la reduceri reale ale cheltuielilor. Premierul a spus că în acest scenariu fiecare primar sau șef de CJ va căuta alternative pentru a nu da oameni afară, va veni cu reduceri de cheltuieli temporare, care ulterior nu se vor mai regăsi în buget.
![]()
ACTUAL
Dani Mocanu, luat în vizor de ANAF după ce nu și-a declarat peste 1,6 milioane de lei. Își ascundea banii prin firme controlate de rudele sale
Publicat
acum 2 zilein
11 noiembrie 2025

Direcția Generală Antifraudă Fiscală a ANAF a descoperit obligații fiscale nedeclarate de peste 1,6 milioane de lei la Dani Mocanu, manelistul condamnat recent la patru ani de închisoare cu executare pentru tentativă de omor, care ar fi folosit firme controlate de familie pentru a evita plata taxelor și impozitelor pe care le datora către stat.
ANAF l-a luat în vizor pe Dani Mocanu
Potrivit unui comunicat ANAF, inspectorii antifraudă au verificat cinci societăţi comerciale şi două persoane fizice, iar concluziile verificărilor indică faptul că acestea erau controlate şi folosite de acesta pentru evitarea taxelor şi impozitelor datorate către bugetul de stat, informează Agerpres.
„Persoana în cauză cesiona drepturile de autor cu titlu gratuit către aceste societăţi controlate de membrii familiei, iar societăţile realizau venituri din platforme media (TikTok, YouTube, Facebook etc.), pe care le declarau incomplet sau eronat. Societăţile au fost folosite, de asemenea, pentru deducerea eronată a TVA aferentă autovehiculelor utilizate de solist”, se menţionează în comunicat.
Din cei 1,61 milioane de lei identificați de ANAF ca implicații fiscale nedeclarate, manelistul nu a plătit TVA în valoare de 1,14 milioane de lei, impozit pe profit de 164.509 lei, impozit pe dividende de 271.640 de lei, impozit pe venit de 20.556 de lei, precum și impozit pe venitul microîntreprinderilor de 13.328 de lei.
Activitatea de inspecţie fiscală a stabilit, de asemenea, creanţe fiscale suplimentare în sumă de 710.930 lei privind drepturile de autor.
„ANAF urmăreşte asigurarea unei corecte conformări fiscale a persoanelor care obţin venituri din activităţi artistice şi din surse online, precum platforme de social media, conţinut digital, difuzări şi comunicări publice ale operelor muzicale. ANAF promovează principiul echităţii fiscale pentru toate categoriile de contribuabili, în scopul protejării concurenţei loiale şi al respectării obligaţiilor faţă de bugetul de stat”, se subliniază în comunicat.
Manelistul, prins în Italia cu două zile în urmă
Manelistul Dani Mocanu și fratele lui au fost arestați, luni, la Napoli. Cei doi au fost prinși în localitatea Casola di Napoli, din zona metropolitană a orașului italian.
Bărbații au fost depistați de polițiștii din cadrul Chesturii de Poliție Brescia, împreună cu cei din cadrul Chesturii de Poliție Napoli. Cei doi bărbați, din Ștefănești, județul Argeș, au fost condamnați la 4, respectiv 7 ani de închisoare pentru săvârșirea infracțiunilor de tentativă de omor și tulburarea ordinii și liniștii publice, mandatele de executare a pedepsei cu închisoarea fiind emise la data de 6 noiembrie 2025.
În 6 noiembrie, manelistul Dani Mocanu a fost condamnat definitiv la 4 ani cu executare pentru tentativă de omor. Mocanu a fost condamnat și la 6 ani și 5 luni la de proxenetism, spălare de bani și grup infracțional, dar a scăpat în baza deciziei Curții Constituționale privind prescripția.
Dani Mocanu a fost trimis în judecată în 2022 pentru tentativă de omor după o bătaie la o benzinărie din Pitești.
![]()
ACTUAL
Primăria Curtea de Argeș monteaza noi camere video de supraveghere – VEZI UNDE
Publicat
acum 2 zilein
11 noiembrie 2025De
admin
Administrația locală continuă eforturile de modernizare și de creștere a siguranței publice prin extinderea sistemului de monitorizare video a orașului. Primăria Curtea de Argeș plătit suma de 132.480 de lei pentru instalarea de noi camere de supraveghere în puncte considerate strategice.
Scopul principal al investiției este descurajarea faptelor antisociale, monitorizarea traficului și asigurarea unui climat de siguranță pentru cetățeni.
Zonele vizate de extindere
Conform contractului semnat recent de municipalitate, lucrările de extindere a sistemului de supraveghere video stradală vor acoperi următoarele artere și zone importante:
- Strada Despina Doamnă
- Strada San Nicoară
- Strada Râmnicu Vâlcea
- Bulevardul Basarabilor
Aceste noi echipamente de monitorizare se vor adăuga infrastructurii video deja existente, oferind autorităților locale (în special Poliției Locale) instrumente suplimentare pentru supravegherea și gestionarea eficientă a domeniului public.
![]()
ACTUAL
UITE CINE VA RIDICA MAȘINILE ABANDONATE DIN CURTEA DE ARGEȘ
Publicat
acum 2 zilein
11 noiembrie 2025De
admin
Primăria municipiului Curtea de Argeș a soluționat problema logistică a vehiculelor abandonate de pe domeniul public. Administrația locală a încheiat recent un contract de prestări servicii pentru ridicarea mașinilor care ocupă abuziv spațiul public sau care sunt lăsate în paragină.
Serviciul de ridicare a vehiculelor va fi gestionat de Poliția Locală Curtea de Argeș, care va apela la serviciile firmei NMD LOGISTIC KLASS EXPERT SRL.
Conform detaliilor contractuale, compania, care își are sediul tot în Curtea de Argeș și este administrată de familia Cotea, va asigura logistica necesară pentru aceste operațiuni. Se pare că parteneriatul a fost încheiat pentru o sumă considerată modică, permițând astfel autorităților să intervină pentru eliberarea spațiilor publice.
Această inițiativă vizează curățarea străzilor și a parcărilor de „rablele” care, pe lângă aspectul inestetic, blochează locuri de parcare și pot reprezenta un focar de infecție sau un pericol pentru siguranța publică.
![]()
ACTUAL
Nicușor Dan, după incidentul dronei prăbușite noaptea trecută în România: ”Un accident. S-a mai întâmplat”. Ce spune șefa Externelor, Oana Țoiu
Publicat
acum 2 zilein
11 noiembrie 2025

Întrebat în legătură cu acest incident, Nicușor Dan a răspuns că nu a fost vorba despre o premieră.
”A fost un accident. S-a mai întâmplat asta”, a spus șeful statului.
Pe lângă Nicușor Dan, a reacționat și șefa Externelor, Oana Țoiu. Aceasta a subliniat că incidentul este ”parte dintr-o serie de incidente similare și reprezintă o caracteristică a războiului de agresiune dus de Rusia” și că se pregătesc ”noi sancțiuni și măsuri concrete care să impună un cost substanțial agresorului”.
”Noaptea trecută, Rusia a bombardat din nou Ucraina, cu consecințe pe teritoriul României. Bombardamentul rus de aseară asupra infrastructurilor porturilor comerciale ucrainene a generat căderea unor fragmente de drone într-o zonă locuită de pe teritoriul României. Aceste acțiuni fac parte dintr-o serie de incidente similare și reprezintă o caracteristică a războiului de agresiune dus de Rusia. Acesta se reflectă și în provocările sistematice ale Rusiei împotriva UE și NATO. Nu vom ezita să creștem prețul pe care Rusia îl plătește pentru astfel de acțiuni imprudente și ilegale. România, UE și SUA au adoptat sancțiuni care au avut deja un impact important. Pregătim noi sancțiuni și măsuri concrete care să impună un cost substanțial agresorului”, a scris, pe X, Țoiu.
Armata rusă a reluat, în noaptea de luni spre marți, atacurile cu drone asupra porturilor ucrainene de la Dunăre, vizând din nou infrastructura din zona Izmail, unul dintre punctele critice pentru exporturile ucrainene de cereale.
În urma loviturilor, armata română a activat preventiv sistemele de apărare antiaeriană, după ce radarele au detectat grupuri de drone evoluând în proximitatea spațiului aerian național. Mai multe explozii au fost raportate pe malul ucrainean al fluviului, iar în localitatea Grindu, aflată la aproximativ 5 kilometri sud de frontieră, au fost identificate fragmente care ar putea proveni de la un vehicul aerian de tip dronă. Autoritățile au securizat zona și au început investigațiile marți dimineață.
Potrivit Ministerului Apărării Naționale (MApN), sistemele radar au semnalat în noaptea de luni spre marți prezența unor grupuri de drone în zona adiacenta spațiului aerian românesc. Ca măsură de precauție, a fost activată apărarea antiaeriană, conform procedurilor aplicate în astfel de situații de tensiune la frontieră. Informațiile disponibile arată că dronele nu au pătruns pe teritoriul național, însă evoluțiile foarte apropiate de linia de graniță au impus măsuri de protecție și informare a populației.
MApN a precizat că, din cauza condițiilor meteorologice desfavorabile din sud-estul României, aeronavele aflate în serviciul de luptă Poliție Aeriană nu au putut decola. Această limitare a intervenției aeriene a făcut ca detectarea și monitorizarea să fie realizate exclusiv de sistemele radar și apărarea antiaeriană terestră.
La ora 00:07, autoritățile române au emis un mesaj RO-Alert pentru populația din nordul județului Tulcea, avertizând asupra riscurilor generate de prezența dronelor în zona de graniță și de exploziile înregistrate pe malul ucrainean. Mesajul a fost transmis în contextul intensificării atacurilor rusești asupra infrastructurii portuare ucrainene, infrastructură care a fost vizată frecvent în ultimele luni, în special după destrămarea acordului privind exporturile de cereale prin Marea Neagră.
După ora 01:00, situația de la frontieră a evoluat. La ora 01:09, MApN a fost informat despre impactul cu solul al unui vehicul aerian în zona localității Grindu. Militarii deplasați la fața locului au identificat fragmente despre care se presupune că provin de la o dronă, însă natura exactă a dispozitivului, proveniența și tipul acestuia nu pot fi confirmate fără o analiză tehnică completă. Fragmentele au fost descoperite la o distanță de aproximativ 5 kilometri sud de linia de frontieră cu Ucraina. Zona a fost securizată imediat, iar cercetările oficiale au început marți dimineață.
Incidentul vine pe fondul unei serii extinse de atacuri rusești îndreptate asupra infrastructurii portuare ucrainene situate pe Dunăre. Porturile Izmail și Reni au fost ținte constante pentru dronele rusești, din cauza rolului lor strategic în exporturile de cereale pe rute alternative, după blocarea porturilor maritime ucrainene de la Marea Neagră. Exploziile din noaptea de luni spre marți au fost resimțite în zona Izmail, iar autoritățile ucrainene au anunțat un număr ridicat de detonări provocate de atacuri.
![]()
ACTUAL
VIDEO | Accident grav în Albeștii de Argeș: Trei persoane transportate la spital, două dintre ele fiind încarcerate
Publicat
acum 3 zilein
11 noiembrie 2025De
admin
Un grav accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp în comuna Albeștii de Argeș, în urma unei coliziuni între două autoturisme. Trei persoane au fost rănite și au necesitat intervenția echipajelor de urgență.
Potrivit primelor informații, impactul a fost puternic, iar două dintre victime au rămas blocate într-unul dintre vehiculele implicate în accident.
La fața locului s-au deplasat rapid echipajele de pompieri. La sosirea acestora, cele două persoane aflate în autoturism erau în imposibilitatea de a se evacua pe cont propriu. Pompierii au intervenit de urgență pentru descarcerarea victimelor, reușind să le extragă în siguranță și să le predea echipajelor medicale.
Toate cele trei persoane monitorizate în urma evenimentului au fost transportate la spital pentru investigații și îngrijiri medicale. Una dintre victime a fost preluată de un echipaj SMURD, iar celelalte două au fost transportate cu o Autospecială de transport personal și victime multiple (ATPVM).

Pe lângă operațiunile de salvare a victimelor, pompierii au asigurat la fața locului și măsuri specifice de prevenire și stingere a incendiilor (PSI), până la înlăturarea oricărui pericol.
Polițiștii rutieri sunt prezenți și au demarat cercetările pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările care au dus la producerea acestui accident.
![]()

Congresul SUA publică 20.000 de documente noi despre Epstein: Legăturile cu prințul Andrew, Trump și Putin

Ciprian Ciucu, sătul de prezența lui Nicușor Dan în campania pentru Primăria Capitalei: „Nu ne putem face auziţi unii pe alţii de prezenţa domnului”

EXCLUSIV Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, intervine în cazul fetiței de doi ani moarte în cabinetul stomatologic din București după anestezie: „Colegii de la Ambulanță au fost chemați târziu, când pacienta era deja în stop cardio-respirator”

Ce spune Tudorel Toader despre eșecul negocierilor privind pensiile magistraților: „Două principii pe care trebuie să le respectăm”

Ilie Bolojan a propus magistraților să le scadă pensia de la 5.000 de euro la 3.200 de euro, dar aceștia au refuzat. Argumentul premierului: „Ai oricum o bătrânețe decentă”

VIDEO | Accident grav în Albeștii de Argeș: Trei persoane transportate la spital, două dintre ele fiind încarcerate

ȘOC ÎN POLIȚIA ARGEȘ: Adjunctul Poliției Municipiului Pitești, comisarul șef Avram Gheorghe, săltat de mascați

Ziarul PROFIT și argeșenii i-au pus pe treabă: Aquaterm oprește apa în Curtea de Argeș și recunoaște: APA NU ESTE POTABILĂ! – VEZI DETALII

Primăria Curtea de Argeș monteaza noi camere video de supraveghere – VEZI UNDE

UITE CINE VA RIDICA MAȘINILE ABANDONATE DIN CURTEA DE ARGEȘ

VIDEO | Incendiu violent la Poienarii de Argeș – Casă făcută scrum

VIDEO | Acțiune de salvare extremă a jandarmilor montani argeșeni împreună cu Salvamont Argeș

VIDEO – VIAȚA BATE FILMUL! Tânăr dispărut în urmă cu 9 ani , găsit de jandarmii argeșeni

VIDEO | Un șofer de Audi a plecat cu tot cu pompă după ce și-a alimentat mașina

VIDEO | Percheziții la traficanții de droguri din Argeș – 8 persoane duse la audieri de mascați
PITEȘTI

A dat lovitura la Loto: Un român a câștigat ieri 9,66 milioane de euro cu un bilet de 12 lei jucat online
Loteria Română a anunțat duminică seara, 9 noiembrie 2025, că marele premiu la Loto 6/49, în valoare de peste 9,6...

ȘOC ÎN POLIȚIA ARGEȘ: Adjunctul Poliției Municipiului Pitești, comisarul șef Avram Gheorghe, săltat de mascați
O acțiune de amploare a zguduit structurile de ordine publică din Argeș în această dimineață. Comisarul șef Avram Gheorghe, ocupând...

SONDAJ ARGEȘ – CRISTIAN GENTEA și AUR în fruntea preferințelor argeșenilor. PSD sub 20%
Un sondaj recent realizat de Smart Political Consultancy, la comanda trustului de presă UMN ( Ziarul PROFIT și PRO ARGEȘ...

Accident mortal în Argeș: Un bărbat de 77 de ani a decedat în urma unui carambol pe DN 7
Un accident rutier deosebit de grav a avut loc astăzi în comuna Drăganu, pe Drumul Național 7 (DN 7), implicând...
Curtea de Argeș

Primăria Curtea de Argeș monteaza noi camere video de supraveghere – VEZI UNDE
Administrația locală continuă eforturile de modernizare și de creștere a siguranței publice prin extinderea sistemului de monitorizare video a orașului....

UITE CINE VA RIDICA MAȘINILE ABANDONATE DIN CURTEA DE ARGEȘ
Primăria municipiului Curtea de Argeș a soluționat problema logistică a vehiculelor abandonate de pe domeniul public. Administrația locală a încheiat...

VIDEO | Accident grav în Albeștii de Argeș: Trei persoane transportate la spital, două dintre ele fiind încarcerate
Un grav accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp în comuna Albeștii de Argeș, în urma unei...

Ziarul PROFIT și argeșenii i-au pus pe treabă: Aquaterm oprește apa în Curtea de Argeș și recunoaște: APA NU ESTE POTABILĂ! – VEZI DETALII
După ce, la apelul argeșenilor, ziarul PROFIT si PRO ARGES TV au tras un semnal de alarma pentru a opri...

Scandalul apei din Curtea de Argeș: Este sau nu contaminată? AQUATERM SPUNE CĂ NU, DSP ANUNȚĂ VERIFICĂRI – DOCUMENT
După deversarea controlată, dar istorică, a Lacului Vidraru de la începutul săptămânii, locuitorii din Curtea de Argeș au sesizat o...
Mioveni

VIDEO | Descinderi la samsarii de mașini din Argeș – Prejudiciu uriaș
În cadrul operațiunii „JUPITER”, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și a Inspectoratului General...

Criza gazelor din Mioveni: A.N.R.E. a trimis experți în teren pentru a investiga incidentul de stația de reglare Colibași
În urma incidentului major de la Stația de Reglare-Măsurare Colibași, care a lăsat aproximativ 3.600 de locuințe fără alimentare cu...

ATENȚIE! Restricții de trafic pe DN 7C și DN 73C, pentru Raliul Argeșului 2025
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează conducătorii auto că, în perioada 31 octombrie – 01 noiembrie 2025,...

Scandalul gazelor la Mioveni: Mii de oameni rămân în frig, după ce PSD a blocat ajutoarele financiare. PNL: „Să vă fie rușine!”
Criza gazelor din Mioveni, declanșată de un incident major care a lăsat mii de cetățeni fără căldură și apă caldă,...
Câmpulung

O televiziune din Argeș se închide: CNA a retras licența Super TV pentru amenzi neplătite și program neadecvat
Consiliul Național al Audiovizualului (CNA) a decis în ședința publică de astăzi retragerea licenței audiovizuale pentru postul de televiziune local...

Femeie de 50 de ani găsită moartă, în apă, la Câmpulung
În ziua de 27 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Câmpulung au fost sesizați cu privire la faptul că...

VIDEO ȘOCANT! Război între doi pensionari din Argeș: Un bărbat de 74 de ani a distrus mașina vecinei de 63 ani
Polițiștii Secției de Poliție Rurală Rucăr au finalizat cercetările într-un caz neobișnuit de distrugere în formă continuată, care a vizat...
RECLAMA MONETAG
În Trend
ACTUALacum o săptămânăEA ESTE!!! Femeie din Curtea de Argeș prinsă la furat din magazine – PREFERĂ COSMETICELE
ACTUALacum o săptămânăScandalul apei din Curtea de Argeș: Este sau nu contaminată? AQUATERM SPUNE CĂ NU, DSP ANUNȚĂ VERIFICĂRI – DOCUMENT
ACTUALacum 2 săptămâniElevă de a XII-a, la un liceu cunoscut din Argeș, reținută: Prinsă de două ori în aceeași săptămână conducând fără permis
ACTUALacum o săptămânăReușită de excepție a primarului Mogaru: Corbi și Jgheaburi au, în sfârșit, apă curentă și canalizare, după 8 ani de așteptare în domnia familiei Baciu
ACTUALacum 3 zileVIDEO | Accident grav în Albeștii de Argeș: Trei persoane transportate la spital, două dintre ele fiind încarcerate
ACTUALacum 4 zileȘOC ÎN POLIȚIA ARGEȘ: Adjunctul Poliției Municipiului Pitești, comisarul șef Avram Gheorghe, săltat de mascați
ACTUALacum 4 zileZiarul PROFIT și argeșenii i-au pus pe treabă: Aquaterm oprește apa în Curtea de Argeș și recunoaște: APA NU ESTE POTABILĂ! – VEZI DETALII
ACTUALacum o săptămânăVIDEO | Descinderi la samsarii de mașini din Argeș – Prejudiciu uriaș









