FMI își încheie astăzi o misiune în România: Cum arată proiectul bugetului pe 2019

Publicat

in

NATIONAL

Irina Begu s-a calificat cu uşurinţă în optimile de finală ale turneului WTA 1.000 de la Roma

Publicat

in

Caravana medicală, condusă de prof. universitar Dorel Săndesc şi secretarul de stat Alexandru Rogobete, a ajuns în comuna Crişan, din Delta Dunării

Citeste mai mult

NATIONAL

Un kenian a câștigat semimaratonul Bucureşti. Primul român din clasament a fost Leonard Mitrică, pe locul 5

Publicat

in

Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat, duminică, semimaratonul Bucureşti, cu timpul de o oră, un minut şi patru secunde. Primul român din clasament a fost Leonard Mitrică, pe locul 5, urmat de Alexandru Corneschi, care a ocupat locul 6, conform news.ro.

Locul doi a fost ocupat de un alt kenyan: Chebor Elvis Tabarach, cu timpul de o oră, patru minute şi trei secunde, iar pe trei s-a clasat tot un sportiv din Kenya, Kibet Bismark Langat, cu timpul de o oră, patru minute şi 10 secunde.

Primul român din clasament a fost Leonard Mitrică, pe locul 5, cu o oră, 7 minute şi patru secunde, urmat de Alexandru Corneschi, cu timpul de o oră, 7 minute şi 56 de secunde.

Alex Nzioka Matata este debutant în proba de semimaraton.

La feminin, prima în clasament a fost Rabecca Chepkwemoi, din Kenya, care a încheiat cursa într-o oră, 12 minute şi nouă secunde.