NATIONAL

Lovitură dură pentru PSD! La ce e obligat partidul aflat la Putere

Publicat

in

Lovitură de proporții încasată de Partidul Social Democrat! Joi, Tribunalul București a decis că PSD trebuie să facă publice informațiile privind costurile organizării mitingului împotriva „abuzurilor”, din 9 iunie. Această hotărâre

Articolul Lovitură dură pentru PSD! La ce e obligat partidul aflat la Putere apare prima dată în Bugetul.ro.

Citeste mai mult

NATIONAL

Serie A: Torino a dispus sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-1, de gruparea AC Milan

Publicat

in

Echipa italiană Torino a dispus sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-1, de gruparea AC Milan, în etapa a 37-a din Serie A, informează news.ro.

Torinezii au avut o primă repriză bună, în care au marcat de două ori, prin Zapata (min. 26) şi Ilic (min. 40). Rodriguez a ridicat scorul la 3-0 imediat după pauză, iar oaspeţii au redus din diferenţă prin lovitura de pedeapsă transformată de Bennacer, în minutul 55.

Torino a câştigat cu 3-1 şi a urcat pe locul 9 în clasament, cu 53 de puncte. AC Milan are 74 de puncte şi este pe locul secund în Serie A.

NATIONAL

Victorie pentru echipa lui Ianis Hagi: Alaves o învinge pe Getafe, în etapa a 37-a din La Liga

Publicat

in

Echipa spaniolă Alaves a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Getafe, în etapa a 37-a din La Liga, informează news.ro.

Unicul gol al întâlnirii a fost înscris în minutul 12 de către Carlos Vicente, din pasa lui Ruben Duarte. Reuşita gazdelor a avut nevoie de validarea VAR şi a adus o victorie importantă pentru gruparea condusă de Luis Garcia.

Ianis Hagi a intrat în minutul 87, în locul lui Jon Guridi.

Alaves este pe locul 10, cu 45 de puncte, cu două puncte peste Getafe, care este pe 11, cu 43 de puncte.