Stai conectat...

NATIONAL

MIG-urile Armatei Române puse pe butuci după ce au băgat în motoare cherosen de cea mai proastă calitate

Publicat

la

Siguranța națională a României a fost pusă în pericol, în condițiile în care mai multe aeronave de luptă MiG-21 Lancer s-au stricat după ce au fost alimentate cu combustibil neconform. Prejudiciul final adus Armatei Române a fost stabilit de procurori la peste 6,5 milioane de euro, într-un dosar în care Armata Română a fost înșelată cu kerosen de proastă calitate, relatează gandul.ro.