VIDEO Florin Cîțu a anunțat că certificatul digital intră în vigoare în România de săptămâna viitoare

Premierul Florin Cîțu a anunțat că certificatul digital urmeză să intre în vigoare în România încă de săptămâna viitoare.

“Cel mai târziu săptămâna viitoare. Săptămâna aceasta vom avea discuții și cu INSP. Vreau ca școala să fie cu prezență fizică. E una din variante, vreau să ținem economia deschisă. Soluția în acest moment este ca testarea să se facă pe banii românilor, însă e proiectul în primă lectură. Vom vedea ce se va întâmpla”, a declarat Florin Cîțu.

Umilință istorică pentru Cristiano Ronaldo și colegii de la Manchester United: Rivala Liverpool a stins lumina pe Old TrafFord/ VIDEO

Publicat

in

De

Manchester United a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (4-0), de Liverpool, în etapa a IX-a a campionatului englez Premier League.

Au marcat: Keita ‘5, Jota ’13, Salah ’38, ’45+5, ’50.

De la gazde, Pogba, care a intrat pe teren la pauză, a fost eliminat în minutul 60, după o intrare dură asupra lui Keita. Fotbalistul echipei din Liverpool a fost scos cu targa de pe teren după atacul francezului.

Cristiano Ronaldo a marcat în minutul 52, dar reuşita portughezului a fost anulată pentru ofsaid.

Tot duminică, s-au mai jucat Brentford – Leicester, scor 1-2, şi West Ham United – Tottenham, scor 1-0.

Liverpool ocupă locul 2 în clasament, cu 21 de puncte, un punct mai puţin decât liderul Chelsea. Manchester City este pe locul 3, cu 20 de puncte, iar West Ham, pe 4, cu 17 puncte.

Brighton ocupă locul 5, cu 15 puncte, la egalitate cu Tottenham, de pe locul 6. Manchester United este pe locul 7, cu 14 puncte.

Citeste mai mult

NATIONAL

CSM Focşani s-a calificat în turul 3 al European Cup, la handbal masculin

Publicat

in

De

Echipa de handbal masculin CSM Focşani s-a calificat duminică, pe teren propriu, în turul 3 al European Cup, după ce a învins formaţia Handball Kaerjeng (Luxemburg), scor 33-26 (18-10), şi în manşa retur din turul secund al competiţiei. Şi Minaur Baia Mare e calificată în turul 3, potrivit news.ro

În tur, CSM Focşani s-a impus cu scorul de 35-27 (18-14), iar cu 68-53 la general se califică în turul 3.

Ambele manşe s-au jucat pe terenul CSM, conform înţelegerii dintre cele două cluburi.

Şi la Baia Mare s-au jucat ambele manşe dintre Minaur şi Hapoel Ashdod, iar gazdele ai câştigat cu 35-32 şi 33-29, obţinând astfel calificarea în turul 3.

Tragerea la sorţi pentru meciurile din turul 3 va avea loc luni, la Viena.