Thiago Alcantara va absenta de la următoarele meciuri ale echipei Liverpool

Avatar

Publicat

in

“Încă nu este în formă. Dar, după pauza internaţională, sigur va fi pregătit”, a declarat antrenorul Jurgen Klopp.

Citește și: Fostul senator Gigi Chiru, cercetat pentru luare de mită încă din 2014, ar putea scăpa de acuzații – DNA încearcă a doua oară clasarea dosarului său

Alcantara va lipsi astfel la meciurile cu Arsenal, de joi, din Cupa Ligii Angliei, şi la partida cu Aston Villa, din campionat, trei zile mai târziu.

NATIONAL

Manchester City a terminat la egalitate meciul cu West Ham United, scor 1-1, în Premier League

Avatar

Publicat

in

De

Formaţia Manchester City a remizat, sâmbătă, în deplasare, scoe 1-1, cu echipa West Ham United, într-un meci din etapa a şasea a campionatului Angliei, relatează News.ro.

Gazdele au deschis scorul în minutul 18, prin Antonio. Pentru City a egalat Foden, în minutul 51.

Citește și: De ce trebuie ANULAT pelerinajul de la Sf. Dimitrie – argumentele unei asociații: scrisoare deschisă către patriarhul Daniel, Arafat, Berbeceanu, Vela și Tătaru

Partidele Fulham – Crystal Palace, Manchester United – Chelsea şi Liverpool – Sheffield United au loc tot sâmbătă, meciurile Southampton – Everton, Wolverhampton – Newcastle şi Arsenal – Leicester City se vor disputa duminică, iar confruntările Brighton – West Bromwich şi Burnley – Tottenham sunt programate luni.

NATIONAL

Florin Cîțu PERSIFLEAZĂ PSD: Mi s-a FĂCUT MILĂ. Le fac un cadou, știu că nu ar trebui

Avatar

Publicat

in

De

Ministrul de Finanțe Florin Cîțu ia PSD la mișto, după ce partidul a întrebat de ce PNL nu publică proiectul de buget pe 2021. Cîțu îi informează pe pesediști că demersul ar fi unul efectiv ilegal.