Oficialii ucraineni: bătălia pentru Donbas atinge un apogeu înfricoșător. Vor să distrugă totul pas cu pas/Video

in

În urma rezultatelor nefavorabile din ultima perioadă, Gennaro Gattuso și Valencia au ajuns la un acord pentru întreruperea pe cale amiabilă a raporturilor contractuale.

Gennaro GattusoFoto: IPA / BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

Gennaro Gattuso a plecat de la Valencia

Fără victorie în LaLiga din noiembrie 2022, Gennaro Gattuso a ajuns la un acord cu oficialii liliecilor pentru rezilierea pe cale amiabilă a contractului.

Valencia este în prezent la doar un punct de primul loc retrogradabil ocupat de Cadiz și nu are nicio speranță de a lupta pentru un loc de cupă europeană în acest sezon.

Valencia a pierdut cu scorul de 1-0 ultimul meci de campionat, cu Real Valladolid.

Gattuso a fost numit pe banca Valenciei în vara anului 2022.

Ai ceva de spus? Comentează aici cu profilul de FB
Citeste mai mult

NATIONAL

PAOK, un nou succes în campionatul Greciei

Publicat

in

După ce a obținut calificarea în semifinalele Cupei Greciei, PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a câștigat și ultimul meci de campionat, contra celor de la Levadiakos (3-2).

Razvan LucescuFoto: Karim JAAFAR / AFP / Profimedia

PAOK a urcat pe podium în Superliga Greciei

Formația antrenată de Răzvan Lucescu se află într-o formă foarte bună, aceștia câștigând și ultimul meci de campionat disputat în compania celor de la Levadiakos.

Tiago Dantas a deschis scorul pentru echipa pregătită de tehnicianul român (min 10), iar portughezul Thierry Mourinho a restabilit egalitatea din lovitură de la 11 metri (min 15).

Până la pauză, același Tiago Dantas a adus-o din nou în avantaj pe PAOK, cu un gol înscris în minutul 90+4.

Gazdele au reușit desprinderea în repriza secundă, când Konstantinos Koulierakis a făcut 3-1 (min 61) din pasa lui Kargas.

Chiar dacă cei de la Levadiakos au redus din diferență prin Triantafyllos Tsapras (min 66), PAOK a câștigat jocul și a urcat pe locul 3 în campionat, egalând-o pe Olimpiacos.