Conecteaza-te cu noi

Campulung

Absolvenţii de liceu minivacanţă înainte de „Bac 2015”

Avatar

Publicat

in

Vineri, 29 mai, a fost ultima zi de şcoală pentru absolvenţii claselor a XII-a, care după o scurtă pauză vor intra în examenul de Bacalaureat 2015.
Atât absolvenţii din acest an, cât şi cei din anii precedenţi, care nu au luat „Bac-ul” vor intra în prima sesiune de examene începând cu 08 iunie.
Calendarul Bacalaureatului 2015 fiind următorul:
– 8 – 10 iunie – evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba romană;
– 15 – 19 iunie – evaluarea competenţelor digitale;
– 22 – 26 iunie – evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulaţie internaţională;
– 29 iunie – limba şi literatura română (probă scrisă);
– 1 iulie – proba obligatorie a profilului (scrisă);
– 3 iulie – proba la alegere a profilului şi specializării (scrisă);
– 6 iulie – afişarea rezultatelor (până la ora 12);
– 6 iulie – depunerea contestaţiilor (orele 12- 16);
– 10 iulie – afişarea rezultatelor finale.
De asemenea ALOFM Câmpulung a anunţat că absolvenţii trebuie să se prezinte în maxim 60 de zile de la absolvire pentru a se înregistra la Agenţie, fără a aştepta rezultatele de la Bacalaureat.

Comenteaza cu profilul de FB

ACTUAL

LISTA COMPLETĂ A NOILOR PRIMARI DIN ARGEȘ, comune și orașe ! EI VĂ VOR CONDUCE ÎN URMĂTORII 4 ANI

Avatar

Publicat

in

De

Conform rezultatelor oficiale parţiale la alegerile de duminică, 27 septembrie 2020, iată listă cu toți primarii din Argeș care vor conduce destinele celor 102 localități din județ ( 7 orașe și 85 comune)

ORAŞE ŞI MUNICIPII

  1. Piteşti: Cristian Gentea – PSD
  2. Câmpulung: Elena Lasconi – USR-PLUS
  3. Curtea de Argeş: Constantin Panţurescu – PSD
  4. Costeşti: Ion Baicea – PSD
  5. Topoloveni: Gheorghiţă Boţârcă – PSD
  6. Mioveni: Ion Georgescu – PSD
  7. Ştefăneşti: Nicolae Velcea – PSD

COMUNE

  1. Albeşti de Argeş: Gabriel Popa – PNL
  2. Albeşti de Muscel: Cătălin Manta – PNL
  3. Albota: Ion Dumitru – PSD
  4. Aninoasa: Ştefan Benonie – PSD
  5. Arefu: Gheorghe Stoican – PSD
  6. Bălileşti: Catalin Turturică – PSD
  7. Bascov: Gheorghe Stancu – PSD
  8. Băiculeşti: Niculae Dragnea – PSD
  9. Bârla: Gheorghe Voicu – PNL
  10. Beleţi Negreşti: Gheorghe Dumitrescu – PNL
  11. Băbana: Ivan Vasile Bebe – PNL
  12. Berevoieşti: Florin Proca – PSD
  13. Bogaţi: Ion Gârleanu – PSD
  14. Boteni: Vasile Leau – PSD
  15. Boţeşti: Nicolae Bundă – PSD
  16. Bradu: Dănuţ Stroe – PSD
  17. Brăduleţ: Florin Iordache – PMP
  18. Budeasa: Nicolae Racheru – PSD
  19. Bughea de Jos: Dorel Tănăsescu – independent
  20. Bughea de Sus: Nicolae Tarbă – PNL
  21. Buzoeşti: Ion Tănase – PNL
  22. Căldăraru: Buicea Alecu – PNL
  23. Călineşti: Mihai Georgescu – PSD
  24. Căteasca: Liviu Năstase – PSD
  25. Cepari: Cristian Ciobanu – PSD
  26. Cetăţeni: Mugurel Minciună – PSD
  27. Cicăneşti: Ion Ionescu – PNL
  28. Ciofrângeni: Florin Panţeru – PSD
  29. Ciomăgeşti: Dumitru Diaconu – PNL
  30. Cocu: Gheorghe Ţucă – PSD
  31. Corbeni: Nicolae Dinică – PSD
  32. Coşeşti: Nicolae Pană – PSD
  33. Corbi: Alina Baciu – PMP
  34. Cotmeana: Ionel Dragoş Vişan – PSD
  35. Cuca: Cristian Diaconu – PSD
  36. Davideşti: Alin Văduva -PSD
  37. Dâmbovicioara: Dumitru Secăreanu – PSD
  38. Dârmăneşti: Emilian Ciolan – PSD
  39. Dobreşti: Irinel Georgescu – PSD
  40. Domneşti: Ion Smădu – PNL
  41. Drăganu: Claudiu Stan – PSD
  42. Dragoslavele: Laurenţiu Militaru – PSD
  43. Godeni: Ion Pădureanu – PSD
  44. Hârtieşti: Ion Cosmin Ştefan – PNL
  45. Hârseşti: Ion Moloiu – PSD
  46. Izvoru: Cludiu Neguţ – PNL
  47. Leordeni: Marian Ibric – PSD
  48. Lereşti: Marian Toader – PSD
  49. Lunca Corbului: Gheorghe Drăgan – PSD
  50. Mălureni: Florian Bucălie – PSD
  51. Mărăcineni: Nicolea Dascălu – PSD
  52. Merişani: Marius Luigi Ionescu – PSD
  53. Miceşti: Dumitru Voicu – PSD
  54. Mihăeşti: Andreea Crîmpiţă-Matei – PSD
  55. Mioarele: Gheorghe Şucu – PNL
  56. Miroşi: Marin Niţă – PSD
  57. Morăreşti: Gheorghe Purcaru – PER
  58. Moşoaia: Ion Necula – PNL
  59. Mozăceni: Corina Dună – PNL
  60. Muşăteşti: Constantin Oancea – PSD
  61. Negraşi: Alexandru Constantin – PSD
  62. Nucşoara: Ion Cojocaru – PSD
  63. Oarja: Constantin Bâlea – PSD
  64. Pietroşani: Pătru Eugen – PSD
  65. Poiana Lacului: Ion Dumitrache – PNL
  66. Poienari de Argeş: Dragoş Boncea – Alianţa Naţional Ţărănistă
  67. Poienari de Muscel: Ion Banzea – PNL
  68. Popeşti: Ion Mihai – PSD
  69. Priboieni: Sorin Lupu – PSD
  70. Răteşti: Vasile Petrică – PSD
  71. Râca: Nicuşor Popescu – PSD
  72. Recea: Iliuţă Dragu – PSD
  73. Rociu: Aurel Bălăşoiu – PSD
  74. Rucăr: Ionel Dulamă – PSD
  75. Sălătrucu: Nicolae Langer – PSD
  76. Săpata: Laurenţiu Micu – PSD
  77. Schitu Goleşti: Tudorel Miriţă – PNL
  78. Slobozia: Funie Petre – PSD
  79. Stâlpeni: Gabriel Șerbănoiu – PSD
  80. Stoeneşti: Ion Marin – PSD
  81. Suseni: Radu Doru – PNL
  82. Stolnici: Sevastian Pupăză Roşu – PSD
  83. Ştefan cel Mare: Ion Parpală – PSD
  84. Şuici: Constantin Iatagan – PSD
  85. Tigveni: Constantin Smeu – PNL
  86. Teiu: Florin Dumitru – PSD
  87. Ţiţeşti: Gheorghe Savu – PNL
  88. Uda: Dumitru Drăguşin – PNL
  89. Ungheni: Iulian Miu – PSD
  90. Valea Danului: Vasile Preda – PNL
  91. Valea Iaşului: Cristian Enescu – PSD
  92. Valea Mare Pravăţ: Petre Boncoi – PSD
  93. Vedea: Nicolae Dochinoiu – PSD
  94. Vlădeşti: Cristian Dică Hristu – PSD
  95. Vultureşti: Liviu Poşircă – PSD.

Comenteaza cu profilul de FB
Citeste mai mult

ACTUAL

Elena Lasconi a câștigat Primăria Câmpulung

Avatar

Publicat

in

De

Conform numaratorii partiale a voturilor, noul primar al municipiului Campulung este Elena Lasconi. Candidata USR , fosta jurnalista PRO TV, a obtinut o victorie zdrobitoara in fata actualului primar PSD, Liviu Taroiu. Pe locul trei se claseaza liberalul Zaharia. In cateva sectii, Lasconi a obtinut peste 50 % din voturile campulungenilor.

Comenteaza cu profilul de FB
Citeste mai mult
Publicitate

Curtea de Argeș

Publicitate

Mioveni

În Trend