Free blog counter
spalatorie haine Bucuresti | realizare site web

Stagiune încheiată pentru BCM U Piteşti! Argeşenii au pierdut şi al treilea meci cu Steaua

Facebook Twitter Google+

Echipa de baschet a încheiat conturile cu actuala ediţie a primei divizii la baschet masculin. Piteştenii au pierdut şi al treilea meci cu Steaua, duelul fiind tranşat de bucureşteni în actul secund al jocului. Piteştenii au făcut o primă repriză extrem de solidă, aceştia reuşind să conducă după primele 20 de minute cu scorul de 46 – 44. Numai că raportul de forţe s-a schimbat în totalitate după pauză. Echipa din Piteşti a cedat la scor în fiecare dintre cele două sferturi. Al treilea sfert a fost câştigat de Steaua cu 24 – 15, iar ultimul sfert a fost adjudecat cu scorul de 21 – 11. Tabela a indicat la final un avantaj de 17 puncte pentru cei de la Steaua, scor 89 – 72, iar bucureştenii au pus punct final bătăliei din play-off cu Piteştiul.