spalatorie haine Bucuresti | realizare site web

Primul eşec pentru noul FC Argeş

Facebook Twitter Google+

FC Argeş a pierdut primul meci de la revenirea echipei în fotbalul românesc. Elevii lui Iordan Eftimie au cedat cu scorul de 3 – 1 pe terenul celor de la Chindia Târgovişte, în ceea ce a fost al treilea testal perioadei de pregătire, dar primul cu adevărat important. Meciul de la Târgovişte nu a început tocmai satisfăcător pentru argeşeni, aceştia încasând două goluri în primele 20 de minute ale jocului. Necuţescu a deschis scorul pentru gazde în minutul 15, după care Bâftoi a punctat pentru 2 – 0 după numai 20 de minute scurse de la începutul meciului. Scorul a ajuns la proporţii de neprezentare în minutul 58, atunci când Vătafu a marcat pentru dâmboviţeni. S-a terminat 3 – 1 după ce Vişa a marcat în minutul 78 al duelului.