spalatorie haine Bucuresti | realizare site web

Plzen – Real 0 – 5 Campioana Europei s-a impus categoric

Facebook Twitter Google+

A fost iar o seară plină de goluri și spectacol în Liga Campionilor în etapa cu numărul 4. Real Madrid a zdrobit-o pe Victoria Plzen în deplasare, după un joc frumos și consistent al albilor. Benzema a deschis scorul în minutul 20, Casemiro a făcut 0-2 imediat în minutul 23, apoi, francezul Karim Benzema, a reușit dubla în minutul 37. Gareth Bale a mărit proporțiile dezastrului pentru Plzen în minutul 40 finalizând cu stângul din interiorul careului după o pasă cu capul a lui Benzema. La pauză scorul pe tabelă arăta un scor fluviu și nesperat până și de cei mai înfocați fani ai lui Real Madrid (0-4).

În repriza secundă Realul a controlat jocul și nu a întâmpinat dificultăți în menținerea rezultatului zdrobitor ba mai mult, albii au reușit să mai puncteze odată în minutul 67 prin Toni Kross care a impresionat cu o execuție superbă, un lob peste portar.

Pănă la final Real Madrid a menținut posesia neoferind nici o șansă cehilor de a reveni.  S-a terminat 0 – 5, Real obține o victorie mare și își revine arătând ca o echipă solidă după un meci convingător. După acest rezultat, Real Madrid urcă pe primul loc în grupă cu 9 puncte la egalitate cu Roma dar având un golaveraj superior.

Echipele:

Viktoria Plzen (4-2-3-1): Hruska – Reznik, Hejda, Hubnik, Limbersky – Hrosovski, Prochazka – Harvel, Cermac, Kopic – Chory

Real Madrid (4-3-3): Courtois – Odriozola, Nacho, Ramos, Reguilon – Ceballos, Casemiro, Kroos – Vazquez, Benzema, Bale