spalatorie haine Bucuresti | realizare site web

ESTI GATA? ÎNCEPE ! VEZI Programul complet al meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2018

Facebook Twitter Google+
ESTI GATA? ÎNCEPE ! VEZI Programul complet al meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2018

Ziarul PROFIT vă prezentă programul complet al meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2018 din Rusia. Ceremonia de deschidere va avea loc pe 14 iunie, urmată, de la ora 17:00, de partida dintre Rusia și Arabia Saudită. Toate partidele vor fi transmise de Televiziunea Română.

IATĂ PROGRAMUL COMPLET

Pe 14 iunie va avea loc ceremonia de deschidere a Campionatului Mondial de fotbal. După festivităţi, Rusia va juca primul meci al turneului final cu Arabia Saudită, de la ora 17:00. Meciul de deschidere, la fel ca şi celelalte partide, vor fi transmise în direct de TVR.

Cupa Mondială din Rusia păstrează formatul cu 32 de echipe, care a debutat prima oară la Mondialul din Franța 1998. Astfel, formațiile sunt distribuite în 8 grupe a câte 4 echipe, iar programul meciurilor din faza grupelor a Mondialului din acest an este următorul:

Grupa A

15 iunie, ora 14:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 20:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 16:00 – Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, ora 16:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B

15 iunie, ora 17:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 20:00 – Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, ora 14:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 20:00 – Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, ora 19:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 19:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C

16 iunie, ora 12:00 – Franţa – Australia (Kazan)
16 iunie, ora 18:00 – Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 14:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, ora 16:00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 16:00 – Australia – Peru (Soci)

Grupa D

16 iunie, ora 15:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 21:00 – Croaţia – Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 20:00 – Argentina – Croaţia (Novgorod)
22 iunie, ora 17:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 20:00 – Islanda – Croaţia (Rostov)
26 iunie, ora 20:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E

17 iunie, ora 14:00 – Costa Rica – Serbia (Samara)
17 iunie, ora 20:00 – Brazilia – Elveţia (Rostov)
22 iunie, ora 14:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 20:00 – Serbia – Elveţia (Kalinigrad)
27 iunie, ora 20:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 20:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F

17 iunie, ora 17:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 14:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 17:00 – Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 20:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 16:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 16:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G

18 iunie, ora 17:00 – Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, ora 20:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 14:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 14:00 – Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 20:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 20:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H

19 iunie, ora 14:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 17:00 – Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 17:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 20:00 – Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 16:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 16:00 – Japonia – Polonia (Samara)

Programul Campionatului Mondial de fotbal Rusia 2018, faza optimilor de finală

După ce echipele joacă fiecare cu fiecare în faza grupelor, primele două clasate se califică în faza optimilor de finală. Programul optimilor arată în felul următor:

30 iunie, ora 16:00 – meciul 50: Câștigător Grupa C – locul doi Grupa D (Kazan)

30 iunie, ora 20:00 – meciul 49: Câștigător Grupa A – locul doi Grupa B (Soci)

1 iulie, ora 16:00 – meciul 51: Câștigător Grupa B – locul doi Grupa A (Moscova, Lujniki)

1 iulie, ora 20:00 – meciul 52: Câștigător Grupa D – locul doi Grupa C (Nijni Novgorod)

2 iulie, ora 16:00 – meciul 53: Câștigător Grupa E – locul doi Grupa F (Samara)

2 iulie, ora 20:00 – meciul 54: Câștigător Grupa G – locul doi Grupa H (Rostov-pe-Don)

3 iulie, ora 16:00 – meciul 55: Câștigător Grupa F – locul doi Grupa E (Sankt Petersburg)

3 iulie, ora 20:00 – meciul 56: Câștigător Grupa H – locul doi Grupa G (Moscova, Spartak)

Programul Campionatului Mondial de fotbal Rusia 2018 – Sferturi de finală

După 2 zile de pauză, pe 6 și 7 iulie se desfășoară cele patru partide din faza sferturilor de finală, câte două partide în fiecare zi:

6 iulie, ora 16:00 – sfert 1: câștigătoare meciul 49 – câștigătoare meciul 50 (Nijni Novgorod)

6 iulie, ora 20:00 – sfert 2: câștigătoare meciul 53 – câștigătoare meciul 54 (Kazan)

7 iulie, ora 16:00 – sfert 3: câștigătoare meciul 55 – câștigătoare meciul 56 (Samara)

7 iulie, ora 20:00 – sfert 4: câștigătoare meciul 51 – câștigătoare meciul 52 (Soci)

Programul Campionatului Mondial de fotbal Rusia 2018 – Semifinale și finale

După faza sferturilor de finală, cele patru partide rămase până la sfârșitul Campionatului Mondial se joacă pe cele mai mari două arene: Lujniki din Moscova (capacitate de 81.000 de locuri) și Krestovsky din Sankt Petersburg (68.134 de locuri). Astfel, programul semifinalelor Mondialului arată în felul următor:

10 iulie, ora 20:00 – semifinala 1: câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 2 (Sankt Petersburg)

11 iulie, ora 20:00 – semifinala 2: câștigătoare sfert 3 – câștigătoare sfert 4 (Lujniki, Moscova)

14 iulie, ora 16:00 – finala mică (Sankt Petersburg)

15 iulie, ora 17:00 – finala mare (Lujniki, Moscova)

Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Mai poti citi si....