spalatorie haine Bucuresti | realizare site web

Chiajna – CFR Cluj 0 – 1 Ardelenii se desprind la 5 puncte de FCSB

Facebook Twitter Google+

Campioana CFR Cluj și-a făcut numărul și a câștigat partida de la Chiajna în stil caracteristic, 1-0. Djokovic a fost cel care a marcat unicul gol în minutul 23. Meciul a fost controlat de elevii lui Antonio Conceicao. Golul marcat în prima repriză i-a marcat pe elevii lui Dorinel Munteanu, care n-au avut forța de a reveni în joc.

În minutele de prelungiri, ardelenii au avut ceva emoții la faultul comis de Culio asupra lui Măzărache, foarte aproape de careul de 16 metri. CFR a scăpat de penalty, nu și de eliminare, pentru că argentinianul mai avea un galben. Până la urmă CFR s-a impus și se menține pe primul loc în Liga 1. Și nici absența lui Culio nu-i afectează prea mult, pentru că etapa viitoare gruparea din Gruia va juca cu Voluntari. În urma acestui rezultat CFR Cluj se desprinde la 5 puncte de locul doi ocupat de FCSB și rămâne lider, indiferent de ce va face FCSB mâine, în meciul pe care îl vor disputa cu CSM Iași, la ora 20:30 în direct la Digisport 1.